WIADOMOŚCI

04 kwiecień 2013
Naturalnie Zdrowi Nr 1
Naturalnie Zdrowi Nr 1

Oddajemy w Państwa ręce nowy magazyn. Mamy nadzieję, że znajdą w nim Państwo ciekawe informacje, które pomogą zachować formę i cieszyć się zdrowiem w jak najbardziej naturalny sposób.

10 listopad 2010
LaboVet na targach jeździeckich
LaboVet na targach jeździeckich

LaboVet to marka innowacyjnych preparatów weterynaryjnych, wytwarzanych z roślinnych surowców leczniczych, w warunkach GMP.

10 listopad 2010
Dziurawiec na depresje
Dziurawiec na depresje

Depresja może objawiać się obniżeniem nastroju, objawami zmęczenia, smutku, brakiem apetytu, niskim poziomem koncentracji, utrzymującymi się co najmniej 2 tygodnie. Pomocne w leczeniu depresji, zarówno łagodnej, jaki i umiarkowanej jest ziele dziurawca. Leki z dziurawca są dobrze tolerowane i mają podobną skuteczność działania do przeciwdepresyjnych leków syntetycznych, jednakże wykazują znacznie rzadsze objawy niepożądane. Długotrwałe przyjmowanie preparatu z dziurawca zwiększa wrażliwość na promieniowanie UV-A i może powodować reakcje fototoksyczne. Nie ma przeciwwskazań do długotrwałego stosowania tego typu preparatów, lecz jeśli dolegliwości utrzymują się dłużej niż 4-6 tygodni zalecana jest porada lekarza.

10 listopad 2010
Zima zielarza - porady
Zima zielarza - porady

W okresie zimowym warto zastanowić się nad założeniem choćby małego kącika roślin przyprawowych, które można uprawiać na tarasie lub balkonie. Z roślin wieloletnich powinny znaleźć się w nim: mięta, szałwia lekarska, oregano, tymianek i macierzanka, kocimiętka cytrynolistna, rozmaryn, hyzop, melisa, lawenda, lubczyk ogrodowy, estragon, krwiściąg mniejszy, szczypiorek, siedmiolatka i szczypiorek czosnkowy. Z gatunków jednorocznych proponujemy bazylię, majeranek, cząber ogrodowy, pietruszkę naciową, czarnuszkę siewną, kozieradkę, biedrzeniec anyż i kolendrę; z roślin dwuletnich - kminek. Miejsce pod przyszły ogródek powinno być o wystawie południowej, słoneczne i osłonięte od wiatrów, o glebie żyznej, lecz lekkiej i szybko nagrzewającej się na wiosnę. W zimowym kalendarzu zbioru roślin ze stanowiska naturalnego występuje niewiele gatunków. To czas zbioru ziela jemioły (mającej działanie moczopędnie, uspokajające, obniżające ciśnienie krwi, morszczynu (cenionego ze względu na dużą zawartość jodu) i tarczownicy islandzkiej (hamującej rozwój drobnoustrojów, m. in. prątków gruźlicy oraz jagód jałowca (mających działanie moczo- i żółciopędne, antyseptyczne, bakteriobójcze i pobudzające trawienie).